Biokominki

Bardzo ważną rolę w wystroju pomieszczenia odgrywa prawdziwy ogień kominka. Największym jednak problemem jest brak możliwości instalacji kominowych w naszych apartamentach. Idealnym rozwiązaniem jest instalacja biokominka. Niepowtarzalna atmosfera prawdziwego ognia w każdym pomieszczeniu.

Dzisiejsze nowoczesne wnętrza projektowane są indywidualnie dla każdego charakteru. Każdy projekt wyróżnia się, a nawet musi się wyróżniać od innych. Współczesne wnętrza to ogrom nowoczesnych, awangardowych rozwiązań, które pozwalają zachować wyjątkowy klimat miejsca oraz wzbogacić go o wyszukane akcenty.

Kominek z żywym ogniem od wieków jest elementem tworzącym atmosferę przytulności i ciepła domu. Jednak do tej pory posiadanie kominka wymagało instalacji kominkowej. Jednak najnowsza technologia spalania biopaliwa, podczas którego wydziela się jedynie para wodna i dwutlenek węgla w proporcjach podobnych do tych zawartych w wydychanym powietrzu, możliwa jest instalacja kominka w każdym pomieszczeniu. Bez dymu i popiołu. W Biokominkach zamiast drewna spala się specjalne ekologiczne paliwo. Podczas spalania nie wydziela się dym, nie jest więc potrzebna żadna instalacja kominowa.

Nowoczesne kominki są wydajnym i stosunkowo tanim źródłem energii cieplnej. W tradycyjnych kominkach z paleniskiem otwartym 60% ciepła wydalane jest przez komin, w kominkach ekologicznych 100% ciepła pochodzącego ze spalania jest kierowane na pomieszczenie. Zależnie od regulacji wielkości płomienia 1l biopaliwa spala się w czasie 2-5 godzin i jest w stanie zastąpić grzejnik o mocy ok. 3000W. Sprawia to, że biokominki są świetnym uzupełnieniem innego źródła ogrzewania. Już po chwili od zapalenia odczujemy znaczny wzrost temperatury w pokoju.

Inną, nie do przeoczenia zaletą biokominków jest wydzielanie pary wodnej podczas spalania, co podnosi wilgotność powietrza i działa leczniczo w przypadku wielu chorób. Podczas gdy tradycyjne grzejniki wysuszają powietrze, biokominki nie tylko je nawilżają, ale też umożliwiają stosowanie aromaterapii. Para wodna uzyskana ze spalania paliwa łączy się z olejkiem zapachowym, który możemy umieścić w specjalnym naczyniu i wchłania się podczas oddychania. Nawilżone powietrze nasycone lekiem równomiernie wypełnia całe pomieszczenie. Teramia odbywa się więc bez naszego czynnego udziału- poddajemy się jej mimochodem, podczas pracy, zabawy, czy spotkań towarzyskich.

Kominki wykonane z naturalnych drewnianych lub kamiennych materiałów, ozdobione elementami z metalu, szkła i ceramiki, są dekoracyjną oprawą dla żywego ognia. Różnorodność form i kolorów pozwala dobrać odpowiedni biokominek do każdego charakteru wnętrza. Tak samo dobrze pasuje do małego mieszkania w bloku, do biura, restauracji, na działkę, jak i do okazałej rezydencji. Jego meblowy charakter daje natomiast możliwość łatwego przestawiania go w dowolne miejsce.

Należy jednak pamiętać, że mimo wielu zalet jakimi dysponuje kominek może on stanowić jedyne dodatkowe źródło ogrzewania. Koszt 1l biopaliwa waha się w granicach 18-24 zł i zależności od intesywności płomienia spala się w ciągu 2-5 godzin.

Źródło: wwww.kominki-etm.pl

O nas

Serwis TanieRemontowanie.pl to katalog wszelkiego typu firm, które działają w branży Remontowo-Budowlanej. Przy pomocy naszej wyszukiwarki w szybki i łatwy sposób znajdziesz firmę ze swojego regionu lub miasta, która w profesjonalny sposób pomoże Ci w remoncie mieszkania, czy też budowie wymarzonego domu. Zapraszamy również do skorzystania z systemu Giełdy Zleceń, dzięki któremu jednym kliknięciem prześlesz wiadomość do wielu firm z twojego regionu jednocześnie. Najlepsze firmy budowlane i remontowe w kraju. Zapraszamy !