Energooszczędne pokrycie dachowe

Pytanie czy jakość pokrycia dachowego ma wpływ dla parametrów energooszczędności dachu wydaję się być zbędne, gdyż wpływ ten jest oczywisty. Każdy dach, pod  którym zamierzamy mieszkać, powinien być odpowiednio zaizolowany pod kątem ciepła i wilgotności a także właściwej wentylacji. Decydując o  rodzaju pokrycia dachowego nie powinno się kierować tylko estetyką, ale w szczególności brać na wzgląd parametry techniczne.

Dzięki temu, że dach będzie energooszczędny, możemy znacząco zmniejszyć zużycie energii a także zmniejszyć nasze wydatki na te cele. Aby tak się stało, należy zwracać szczególna uwagę na to jak przewodzi ciepło wybrany przez nas materiał na pokrycie. Znacząco dobre wskaźniki termoizolacyjne mają dachówki ceramiczne i betonowe. Są to ciężkie pokrycia dachowe, które dzięki masie wolniej oddają ciepło, zapewniając tym samym właściwą temperaturę na poddaszu. Dachówki są na tyle uniwersalne, by zimą chronić pomieszczenia przed wychłodzeniem, latem zaś, spowalniają proces nagrzewania. Jest to przeciwieństwo w odwołaniu do blacho dachówki, która schładza i nagrzewa się bardzo szybko. Stosując dachówki oraz odpowiednio położonym ociepleniem, można znacznie obniżyć straty ciepła nawet do 25 %, a to z kolei przyczynia się do oszczędności na polu finansowym.

Odpowiednie ocieplenie dachu bardziej wpływa na sam przekrój więźby a niżeli na ciężar samego pokrycia. Trzeba też wziąć pod uwagę, że nawet najdrobniejsze błędy przy wykonaniu znacznie pogarszają energooszczędność całego dachu. Mogą to być np.: pęknięte dachówki, zbyt duże szczeliny, przerwane membrany dachowe, nieszczelne kosze dachowe czy obróbki kominowe. Zasadniczo mogą one mieć wpływ krótko po zakończeniu prac lub ujawnić długo po ich zakończeniu. Ważny jest także materiał na pokrycie, który powinien dobrany do odpowiedniej konstrukcji warstw dachu, aby umożliwić dyfuzję pary wodnej. Wyeliminowanie mostków termicznych za sprawą dokładnego ułożenia izolacji termicznych zapewni spełnienie norm energooszczędności.

Straty ciepła to również skutek źle dobranej grubości warstwy termicznej, oraz jej wilgotność w czasie budowy domu. Chcąc by dach spełniał wskazane normy, wypada zlecić jego ułożenie sprawdzonym fachowcom. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że nawet najlepsze materiały o świetnych parametrach, nie spełnią swojej roli i nie będą działać tak jak powinny, jeżeli zostaną właściwie dobrane, ułożone i zamontowane.

Źródło:

www.ennergo.pl

budujemydom.pl

O nas

Serwis TanieRemontowanie.pl to katalog wszelkiego typu firm, które działają w branży Remontowo-Budowlanej. Przy pomocy naszej wyszukiwarki w szybki i łatwy sposób znajdziesz firmę ze swojego regionu lub miasta, która w profesjonalny sposób pomoże Ci w remoncie mieszkania, czy też budowie wymarzonego domu. Zapraszamy również do skorzystania z systemu Giełdy Zleceń, dzięki któremu jednym kliknięciem prześlesz wiadomość do wielu firm z twojego regionu jednocześnie. Najlepsze firmy budowlane i remontowe w kraju. Zapraszamy !