[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 1758: Undefined index: PAGE_NUMBER
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
Kolektory, pompy ciepła • • Instalacje • Forum Remontowo-Budowlane

Kolektory, pompy ciepła

Instalacje gazowe, centralnego ogrzewanie, wodne i kanalizacyjne, telewizyjne, sieciowe i inne. W tym dziale znajdziesz wiele ciekawych porad z dziedziny instalacji domowych.

Moderatorzy: nikom, treboR

Re: Kolektory, pompy ciepła

Postprzez zu_za » 21 Maj 2015, 09:55

Mi się wydaję, że bardziej będą opłacały Ci się kolektory, zwłaszcza próżniowe bo one jednak wyłapują więcej promieni słonecznych. Ten model jest całkiem spoko: https://buderus-inserw.pl/sklep/logasol-skr6. Cena może nie powala na kolana ale można dostać dofinansowanie w wielu gminach więc myślę, że inwestycja opłacalna.
zu_za

Postprzez Miangel » 22 Cze 2015, 11:45

Jak na ten moment to mnie nie stac na kolektor, ale nie przeczę że mi się marzy
Miangel

Postprzez SGB Transformatory » 29 Lip 2015, 13:42

Zakup i montaż kolektorów słonecznych dofinansowywany jest przez gminy z projektów Unijnych. Polecam dowiedzieć się o szczegóły bo można sporo zaoszczędzić, a wydane pieniądze szybciej się zwrócą.
SGB-SMIT Transformatory olejowe
Awatar użytkownika
SGB Transformatory

Miejscowość: Łódź

Postprzez Kattarzyna » 18 Sie 2015, 09:16

Niby racja, coś słyszałam o takich dofinansowaniach, ale jesli ktoś zarabia przeciętną krajową,
to nawet z procentem, który finansuje gmina jest to dość drogi interes.
Z drugiej strony zwraca się, no i ma się to świadomość jakiejś niezależności + dbania o środowisko,
choćby dla przyszłych pokoleń. A systemy solarne jak z http://quercu.pl/ rosną ostatnio na popularności,
bo i nasza eko świadomość dot. ogrzewania i zużywania zasobów Ziemi rośnie.
Awatar użytkownika
Kattarzyna

Postprzez niiani » 02 Paź 2015, 12:57

W moim przypadku gdyby nie to dofinansowanie to raczej nie stać by mnie było na nie. A tak gmina dopłaciła prawie 40% więc aż żal było nie skorzystać. Owszem musiałam się trochę zadłużyć, ale cała inwestycja bardzo szybo się zwróciła. Generalnie korzystam z paneli fotowoltaicznych firmy On z http://www.on-eco.pl/ i na pewno zdecydowałabym się na nie jeszcze raz. Panele słoneczne to naprawdę duża oszczędność, przynajmniej dla mnie ;)
niiani

Postprzez eAlarmy » 16 Paź 2015, 13:08

Niedawno czytałem artykuł, w którym było podsumowanie akcji dofinansowania do tego typu rozwiązań i była tam informacja, że koszt zakupu kolektorów zwraca się średnio po 10 latach, a mają one żywotność ok 30 lat. Wiadomo, że są to tylko statystyki i w zależności od wielu czynników jednemu koszt zakupu zwróci się szybciej innemu później.
eAlarmy.com.pl - systemy zabezpieczeń sklep internetowy
Awatar użytkownika
eAlarmy

Miejscowość: Częstochowa

Postprzez AleksandraTRZ » 05 Lis 2015, 09:52

Dofinansowanie również zależy od lokalizacji inwestycji. Nie każde kolektory finansują. Im też musi się to opłacać :)
AleksandraTRZ

Postprzez suszarka » 21 Gru 2015, 12:36

Ja mam piec co i się właśnie zastanawiam nad zmianą na coś bardziej eko. Teraz dają dotacje więc może warto to wykorzystać.
suszarka

Postprzez Rusałka » 10 Sty 2016, 18:42

Tak, zgadza sie.. są dotacje na pompe ciepla jak i na rekuperator Wiem, ze w Poznaniu i Wielkopolsce na kazde z osobna jest 40% dotacji. Zajmuje sie tym firma instalacje-macko.pl . Poza tym moga nam wszystko zainstalowac. Zainteresowanych odsylam na ich strone, tam jest wiecej szczegolow na ten temat. Slyszalam, ze koszty takiego ogrzewania zwracaja sie po 6-7 latach. No i jest to ekologiczne, zadne pyly nie dostaja sie do powietrza, zaden dym.
Rusałka

Postprzez Adarek » 20 Cze 2016, 20:13

Kolektory słoneczne są tańsze i bardziej rozpowszechnione. A co za tym idzie, moim skromnym zdaniem, łatwiej o rzetelną instalację i sprawne serwisowanie. Wiadomo, że kolektory nie dadzą tego, co pompa ciepła. Ale ja mam ogrzewanie gazowe plus kolektory słoneczne Junkers i jestem bardzo zadowolony. Ja mam akurat takie płaskie http://www.junkers.pl/produkty/technika ... sloneczne/ ale są też próżniowe.
Adarek

PoprzedniaNastępna

Wróć do Instalacje

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość