Impregnacja sprzętów drewnianych znajdujących się w ogrodzie

      Sprzęty drewniane, które posiadamy na wyposażeniu ogrodu są z różnych gatunków drewna, typu dąb, sosna, czy merbau i każde takie drewno ma inne właściwości, a więc musi być inaczej zabezpieczane.

Jeżeli wiemy, jakie cechy charakterystyczne, typu twardość, współczynnik skurczu, zawartość olejków, czy kolor, to na pewno będziemy umieli lepiej dobrać sprzęty drewniane ze względu na jego przeznaczenie. Na taras, czy balkon odpowiednie będzie drewno twarde i odporne na wilgoć. Natomiast świetnym drewnem konstrukcyjnym będzie sosna.

Na polskim rynku dostępnych jest wiele środków przeznaczonych do impregnacji drewna, ale środki typu lakier, olej, czy lakierobejca, mają swoje właściwości. Dlatego powinniśmy się wcześniej z nimi zapoznać zanim zaczniemy impregnowanie. Tym bardziej, jeżeli wiemy, że drewno będzie intensywnie użytkowane.

Lakier tworzy twardą powłokę, więc idealnie sprawdzi się na parkietach.

Olej wnika głęboko w drewno i chroni je przed wilgocią, w tym przypadku będzie on doskonały na taras.

Natomiast lakierobejca pasować będzie do pomalowania ogrodzenia, a jeśli chcemy odnowić zniszczone meble to możemy zastosować emalię. 

Niestety większość osób nie zważa na etykiety i malują drewno po swojemu, skutkiem takiego zachowania jest niezadowolenie z uzyskanego efektu i stracenie ochoty na samodzielne majsterkowanie. Powinniśmy bardziej zaufać producentowi i dokładnie czytać etykiety, gdzie na pewno znajdują się informacje o właściwościach danego produktu, jak również instrukcja aplikacji.

 To na pewno znacznie ułatwi pracę, ale również pozwoli nam na osiągnięcie pożądanego efektu. Jeśli na drewnie zauważymy szarawy nalot, czy nasze ogrodzenie zbyt pojaśniało, a może gdzieniegdzie lakier się przetarł to na pewno jest sygnał, że nie powinniśmy odkładać na później prac remontowych, tylko zająć się tym od razu. Gdyż może to tylko doprowadzić do tego, że zmian w tak uszkodzonym drewnie nie da się już odwrócić.

Powinniśmy również sprawdzać stan drewna, najbardziej tego znajdującego się na zewnątrz, gdyż jest ono narażone na działanie wilgoci i skoki temperatur.

Zawsze po zimie trzeba dokładnie sprawdzić, czy powłoka nie popękała, nie przetarła się, a może drewno zaatakował grzyb. Jesienią wszystkie drewniane elementy przygotowujemy odpowiednio do zimowania.

Jeśli chodzi o meble ogrodowe, to czasem wystarczy jedynie umycie i umieszczenie ich w garażu, czy w komórce.

Copyright © 2014 TanieRemontowanie.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone  

 

O nas

Serwis TanieRemontowanie.pl to katalog wszelkiego typu firm, które działają w branży Remontowo-Budowlanej. Przy pomocy naszej wyszukiwarki w szybki i łatwy sposób znajdziesz firmę ze swojego regionu lub miasta, która w profesjonalny sposób pomoże Ci w remoncie mieszkania, czy też budowie wymarzonego domu. Zapraszamy również do skorzystania z systemu Giełdy Zleceń, dzięki któremu jednym kliknięciem prześlesz wiadomość do wielu firm z twojego regionu jednocześnie. Najlepsze firmy budowlane i remontowe w kraju. Zapraszamy !