Jak przygotować ścianę do nakładania tynku?

Początek prac remontowo – budowlanych oznacza przygotowanie ścian do nakładania tynku, farby czy tapety. Warto również pomyśleć o wyrównaniu lub ograniczeniu chłonności podłoża.

Przy tego typu robotach nieoceniony jest Gypsum Primer Plus firmy Baumit, który gruntuje i zwiększa przyczepność tynków gipsowych, poprawia obróbkę materiału oraz zapewnia jednorodny czas wiązania na całej tynkowanej powierzchni.

Wersja Premium wśród gruntów pod tynki gipsowe

Gypsum Primer Plus, nowość w ofercie firmy Baumit, to gęsty, wodorozcieńczalny koncentrat przeznaczony do wyrównywania i ograniczania chłonności podłoża. Ten wysoce wydajny preparat gruntujący można stosować na nierównomiernie lub bardzo chłonne podłoża mineralne przed nakładaniem tynku gipsowego, na cegły i pustaki ceramiczne, jak również na bloczki z betonu komórkowego, bloczki silikatowe, bloczki wapienno - piaskowe czy płyty cementowo-wiórowe. Gypsum Primer Plus firmy Baumit zwiększa przyczepność tynków gipsowych, poprawia możliwość ich obróbki poprzez zapewnienie jednorodnego czasu wiązania masy na całej tynkowanej powierzchni. W zależności od stopnia chłonności oraz rodzaju podłoża podkład gruntujący Gypsum Primer Plus należy rozcieńczać w stosunku od 1:2 do 1:5 z wodą. Oznacza to, że przy uśrednionym rozcieńczeniu jesteśmy w stanie zagruntować nawet do 600 m² powierzchni z wykorzystaniem tylko jednego, piętnasto kilogramowego opakowania. Warto podkreślić, że Gypsum Primer Plus firmy Baumit - wersja Premium gruntu pod tynki gipsowe - pozwala na uzyskanie wysokiej wydajności poprzez możliwość rozcieńczania koncentratu nawet w proporcji 1:5, przy zachowaniu wysokich parametrów ograniczania chłonności podłoża. Jest to możliwe dzięki organicznym spoiwom zawartym w składzie preparatu.

Gruntowanie podłoży jest niezwykle istotne właśnie teraz, w okresie wiosenno – letnim, kiedy to z naturalnych względów temperatura powietrza gwałtowanie wzrasta, powodując utratę wilgotności wewnątrz pomieszczeń. Dlatego też przed przystąpieniem do robót remontowych, należy wyrównać chłonność podłoża. Płaszczyzna przeznaczona do gruntowania powinna być trwała, sucha, nośna, odpylona oraz wolna od wykwitów i resztek preparatów antyadhezyjnych. Rozcieńczony wodą preparat firmy Baumit należy natryskiwać na podłoże agregatem malarskim lub nanieść szczotką. Po nałożeniu podkładu Baumit Gypsum Primer Plus należy zadbać, by zagruntowane powierzchnie nie były narażone na pylenie oraz bezpośrednie nasłonecznienie. Świeżą warstwę gruntu warto pozostawić do wyschnięcia na minimum 12 godzin.

Gładkie, estetyczne ściany pozbawione rys i pęknięć dodają elegancji każdemu pomieszczeniu. Aby jednak swobodnie wykonać warstwę z tynku gipsowego warto pomyśleć o zagruntowaniu podłoża i tym samym wyrównaniu i ograniczeniu jego chłonności. Nowość w ofercie firmy Baumit, Gypsum Primer Plus – to mocno skoncentrowany preparat, który pozwoli wyrównać chłonność całej powierzchni, a dodatkowo poprawi przyczepność tynku i zapewni jednorodny czas wiązania zaprawy. Zastosowanie podkładu gruntującego Baumit pozwoli nam przez lata cieszyć się idealnie gładkimi ścianami bez rys i nierówności.

O nas

Serwis TanieRemontowanie.pl to katalog wszelkiego typu firm, które działają w branży Remontowo-Budowlanej. Przy pomocy naszej wyszukiwarki w szybki i łatwy sposób znajdziesz firmę ze swojego regionu lub miasta, która w profesjonalny sposób pomoże Ci w remoncie mieszkania, czy też budowie wymarzonego domu. Zapraszamy również do skorzystania z systemu Giełdy Zleceń, dzięki któremu jednym kliknięciem prześlesz wiadomość do wielu firm z twojego regionu jednocześnie. Najlepsze firmy budowlane i remontowe w kraju. Zapraszamy !