Komfortowe przesłony do okien połaciowych

Każdy mieszkaniec domu z poddaszem ceni sobie wyjątkowy klimat wnętrza z oknami dachowymi. Tylko dzięki nim możliwe jest zapewnienie takiej ilości naturalnego oświetlenia przez cały dzień – nie mówiąc o nieporównywalnych z niczym widokach, i to przez praktycznie cały rok.

Takie okna spełniają też inne funkcje – zimą, w przypadku słonecznej pogody, zapewniają dodatkowe, darmowe źródło ciepła. Promienie słoneczne przechodząc przez szybę okna mogą podnieść temperaturę na poddaszu nawet o kilka stopni. Jednak latem, kiedy ilość dni słonecznych jest wielokrotnie większa, ta cecha okien może stać się uciążliwa – zwłaszcza, gdy na poddaszu znajduje się na przykład sypialnia.

Okna połaciowe to niewątpliwy atut domów z poddaszem. Odpowiednio dobrane akcesoria pomogą regulować natężenie światła przedostającego się do wnętrza.

Rozwiązaniem jest montaż na oknach dachowych różnego rodzaju przesłon – większość z nich ma zastosowanie wewnętrzne (rolety, żaluzje), ale możliwe jest też jednoczesne wykorzystanie markiz czy rolet zewnętrznych.

Duży wybór przesłon okiennych pozwala na wyjątkowe aranżacje każdego pomieszczenia na poddaszu.

Dobry wybór, to wybór z głową

W słoneczne dni lata, powierzchnia dachu zawsze nagrzewa się bardziej niż zazwyczaj. Dobra izolacja termiczna niweluje ten wpływ na pomieszczenie, jednak okna dachowe nie są specjalną przeszkodą dla słońca. Tym bardziej, że kiedy jest ono najwyżej, przepuszczają najwięcej bezpośrednich promieni słonecznych.

Rozwiązania są wbrew pozorom proste i skuteczne. Po pierwsze, można na oknie zamontować markizę zewnętrzną. To bardzo skuteczne i wygodne rozwiązanie, ponieważ wykonana z siatki polipropylenowej przesłona jest wystarczająco przejrzysta, by nie zasłaniać widoku za oknem i pozwala na jednoczesne uchylenie okna. Promienie słoneczne są rozpraszane zanim dotrą do szyby, dzięki czemu w najcieplejsze letnie dni, markizy obniżają temperaturę wewnątrz nawet o 6°C.

Markiza jest wykonana z tkaniny w formie siateczki, która nie zasłania widoku za oknem oraz nie zaciemnia pomieszczeń.

Alternatywą są rolety zewnętrzne, które zapewniają jeszcze większą redukcję temperatury latem (do 7°C). Zimą, rolety spełniają dokładnie przeciwną funkcję – zamknięte, zabezpieczają przed ucieczką ciepła na zewnątrz, poprawiając współczynnik izolacyjności cieplnej U dla okna o blisko jedną trzecią. Dodatkowo, gwarantują całkowite zaciemnienie pomieszczenia, tak jak i skutecznie izolują od hałasu z zewnątrz.

Rolet zewnętrznych i markiz nie można niestety montować jednocześnie, dlatego przed zakupem trzeba zadać sobie pytanie do czego służy pokój, w którym chcemy zamontować przesłony. Do pomieszczeń, w których przebywamy na co dzień, lepsze mogą być markizy, do sypialni zaś – rolety zewnętrzne.

Nie jest to jednak jedyna alternatywa, bowiem obydwa rozwiązania nie mają wpływu na to, co zamontujemy na oknach od wewnątrz. Mamy tutaj do dyspozycji szeroką gamę rolet materiałowych w wielu wzorach i kolorach, które mogą stanowić interesujący akcent wystroju wnętrza. Tutaj także istotne jest określenie przeznaczenia pomieszczenia.

Materiałowe rolety zaciemniające są idealne do sypialni i pokoi dziecięcych.

Do pokojów, w których spędzamy w ciągu dnia dużo czasu, takich jak salony, pokoje dziecięce, gabinety czy biura, dobrą parą jest jednoczesne zastosowanie markiz zewnętrznych i materiałowych rolet wewnętrznych. Te ostatnie, w wersji podwójnie plisowanej, także mogą całkowicie zaciemnić pomieszczenie – spełniając część funkcji rolet zewnętrznych. Dzięki tkaninie o przestrzennej strukturze plastra miodu, posiadającej wewnątrz aluminiową powłokę, również skutecznie chronią przed nadmiernym ciepłem czy zimnem.

Rolety plisowane oferują najważniejsze korzyści jakich można oczekiwać od przysłon okiennych: zaciemnienie, dekorację i rozproszenie światła.

Jeżeli nam na tym nie zależy, możemy wybrać estetyczne, rolety półprzejrzyste – kolorowe bądź wzorzyste.

Za to do łazienek i kuchni, bardziej nadają się żaluzje – łatwiejsze do utrzymania w czystości i odporne na wilgoć.

Żaluzje pozwalają kontrolować kierunek i natężenie światła bez wpływania na jego naturalną barwę.

Wykres: Porównanie skuteczności poszczególnych osłon w ochronie przed ciepłem i zimnem*.


… i wszystko pasuje jak ulał

VELUX produkuje szeroką gamę opisanych przesłon do okien połaciowych, spełniających praktycznie każde wymagania. Wszystkie idealnie pasują do większości okien dachowych produkowanych przez tę uznaną firmę, a większość można montować jednocześnie w różnych kombinacjach, zależnie od potrzeb i indywidualnych upodobań.

W przypadku tej gamy produktów, funkcjonalność nie oznacza bowiem rezygnacji z walorów estetycznych. Rolety wewnętrzne VELUX dostępne są w wielu kolorach i interesujących wzorach, które łatwo można dopasować do każdego wnętrza. Tylko od naszej wyobraźni i charakteru pokoju zależy ich dobór. Producent stosuje materiały najwyższej jakości, co gwarantuje estetyczny wygląd i bezawaryjne działanie mechanizmów przez wiele długich słonecznych wakacji i srogich zim.

Oryginalne rolety zaciemniających pomogą nadać wnętrzu indywidualny i nowoczesny charakter.

Bardziej wymagających z pewnością zainteresuje również fakt, że wszystkie rolety VELUX (zewnętrzne i wewnętrzne) mogą być zamykane i otwierane elektrycznie z dowolnego miejsca w domu, za pomocą wielofunkcyjnego pilota. Nie trzeba przy tym obawiać się montażu dodatkowych instalacji zasilających – VELUX produkuje również wersje zasilane ogniwem słonecznym. Wbudowany akumulator zapewnia wiele (do 100) cykli otwarcia / zamknięcia, stąd nawet najdłuższa noc nie odetnie nas od świata.

* Parametr ochrony przed ciepłem to procent energii słonecznej jaka przechodzi przez szybę po zamontowaniu akcesoriów. Poprawa izolacji to procentowa wartość o jaką zmniejsza się współczynnik przenikania ciepła dla okna po zamontowaniu akcesoriów. Podano maksymalne wartości dla szyb 00 z oferty VELUX.

Źródło www.dom.pl

O nas

Serwis TanieRemontowanie.pl to katalog wszelkiego typu firm, które działają w branży Remontowo-Budowlanej. Przy pomocy naszej wyszukiwarki w szybki i łatwy sposób znajdziesz firmę ze swojego regionu lub miasta, która w profesjonalny sposób pomoże Ci w remoncie mieszkania, czy też budowie wymarzonego domu. Zapraszamy również do skorzystania z systemu Giełdy Zleceń, dzięki któremu jednym kliknięciem prześlesz wiadomość do wielu firm z twojego regionu jednocześnie. Najlepsze firmy budowlane i remontowe w kraju. Zapraszamy !