Osuszanie budynków - Wigopol

Osuszanie budynków z wilgoci kapilarnej bez prac budowlanych i chemii

- Proponujemy Państwu bezinwazyjną metodę osuszania murów niewymagającą prac budowlanych ani stosowania środków chemicznych. Suche i zdrowe mury, które do tej pory były tylko marzeniem staną się rzeczywistością.

Skąd się bierze wilgoć kapilarna?

Ściany fundamentów i piwnic są zagrożone wilgocią gruntową oraz wodą opadową. Zniszczona lub źle ułożona izolacja przeciwwilgociowa, jak również jej brak, może sprawić, że mury domu niczym gąbka zaczynają chłonąć wodę z podłoża. To zawilgocenie zagraża nie tylko podziemnym częściom budynku. Może ono zostać przeniesione wyżej, na znajdujące się ponad poziomem gruntu ściany. To efekt podciągania kapilarnego, które polega na transportowaniu wody w materiałach budowlanych, a więc powolnym nasiąkaniu także murów, nie mających bezpośredniego kontaktu ze źródłem wilgoci. To zjawisko może być powodem zawilgocenia ścian, nawet do wysokości kilku metrów.

Jakie szkody może spowodować wilgoć?

Woda jest jednym z najpoważniejszych zagrożeń dla budynków. Wilgoć wnika głęboko w niezabezpieczone mury, obniża wytrzymałość ścian i sprawia, że tynki i powłoki malarskie ulegają szybkiemu zniszczeniu. Mokry mur traci znacząco właściwości termoizolacyjne. Na powierzchniach ścian, schłodzonych na skutek zawartej w nich wody, może pojawiać się pleśń, powodująca zagrożenie dla zdrowia. Zagrzybione mury są często przyczyną ciężkich alergii, mogą też spowodować dolegliwości reumatyczne. Zła izolacja lub jej brak przyczynia się także do zwiększenia kosztów ogrzewania.

Kiedy można zastosować system elektrofizyczny Wigopol®?

Bezinwazyjny system Wigopol® stosowany do blokady przeciwwilgociowej jest skuteczny przy kapilarnym podciąganiu wody z gruntu, z powodu uszkodzenia izolacji poziomej lub jej braku. Dzięki użyciu najnowszej techniki metoda ta ma zastosowanie dla murów o różnej grubości, bez względu na rodzaj materiałów budowlanych (cegła, kamień, mur mieszany). System Wigopol® osusza, niezależnie od pory roku, wszystkie ściany będące w jego zasięgu (również ściany działowe).

Jakie zalety posiada system Wigopol ®?

Główną zaletą metody elektrofizycznej jest usunięcie wilgoci podciąganej kapilarnie, bez konieczności zastosowania prac budowlanych i środków chemicznych. Osuszanie odbywa się bez ingerencji w strukturę budynku, a więc nie narusza jego statyki. System Wigopol® montowany jest bez kurzu i hałasu w przeciągu paru godzin. W efekcie zastosowania metody elektrofizycznej mury i piwnice stają się suche, rachunki za ogrzewanie znacząco się zmniejszają, a w domu panuje zdrowy klimat. Usunięcie wilgoci przyczynia się również do zwiększenia wartości budynku.

System można stosować w domach jednorodzinnych, obiektach użyteczności publicznej, kościołach, obiektach zabytkowych.

Czy system Wigopol® jest bezpieczny dla ludzi i zwierząt?

Z uwagi na słabe natężenie pola wytwarzanego przez system Wigopol® (10 Hz - odpowiada ono naturalnej aurze na powierzchni ziemi) nie ma żadnego zagrożenie dla ludzi, zwierząt i roślin znajdujących się w jego polu działania. Fakt ten potwierdziło Centrum Badawcze Seibersdorf - Państwowy Instytut Badawczy do badań technicznych i prób materiałowych oraz Państwowy Instytut Higieny.

Z czego jesteśmy dumni?

Jako pionierzy od 31 lat z sukcesem pomagamy usuwać problem zawilgocenia murów w 16 krajach Europy. Z dnia na dzień poszerzające się grono naszych klientów oraz ponad 10.000 tysięcy osuszonych obiektów w całej Europie potwierdzają skuteczność systemu Wigopol®. Rzut oka na naszą listę referencyjną wskazuje na obiekty takie jak: katakumby pod katedrą św. Stefana w Wiedniu, zamek Drakula w Transylwanii, Teatr Narodowy w Pradze, Ratusz w Barcelonie, klasztor oo. Cystersów w Sticnej (Słowenia) oraz w Mogile (Polska), budyneki Uniwersytetu Jagiellońskiego Brama Floriańska wraz z murami obronnymi ,Pałac Biskupa Erazma Ciołka Krakowie, Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie,budynki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Biłgoraju Muzeum Powstania Warszawskiego oraz wiele innych wspaniałych budowli.

Osuszanie po powodziach, zalaniach i wilgoci technologicnzej

Technologia

Praca osuszaczy powietrza oparta jest na zjawisku skraplania się pary wodnej na chłodnej powierzchni (osuszacze kondensacyjne) lub na wchłanianiu wilgoci przez higroskopijny absorbent (osuszacze adsorpcyjne).

Działanie osuszaczy kondensacyjnych opiera się na wykorzystaniu układu chłodniczego. Powietrze zasysane przez wentylator osuszacza na chłodnicy zostaje schłodzone poniżej punktu rosy. Powoduje to skroplenie pary wodnej zawartej w powietrzu na chłodnicy i odprowadzenie jej do zbiornika osuszacza. Powietrze o zredukowanej wilgotności przechodzi następnie przez nagrzewnicę gdzie zostaje podgrzane o około 5 stopni C i suche opuszcza urządzenie. Przy takim procesie osuszania murów wykorzystuje się zasadę: suche powietrze osusza.

Zakres usług

Nasze usługi polegają na dostawie specjalistycznych urządzeń ich instalacji na obiekcie oraz kontroli przebiegu osuszania, pomiarach zawilgocenia oraz doradztwie po powodziach i zalaniach lub gdy występuje wysoka wilgoć kondensacyjna.

Klientom zainteresowanym osuszeniem obiektu we własnym zakresie proponujemy wynajem osuszaczy oraz innego potrzebnego do osuszania sprzętu (nagrzewnice, wentylatory itp.)

O nas

Serwis TanieRemontowanie.pl to katalog wszelkiego typu firm, które działają w branży Remontowo-Budowlanej. Przy pomocy naszej wyszukiwarki w szybki i łatwy sposób znajdziesz firmę ze swojego regionu lub miasta, która w profesjonalny sposób pomoże Ci w remoncie mieszkania, czy też budowie wymarzonego domu. Zapraszamy również do skorzystania z systemu Giełdy Zleceń, dzięki któremu jednym kliknięciem prześlesz wiadomość do wielu firm z twojego regionu jednocześnie. Najlepsze firmy budowlane i remontowe w kraju. Zapraszamy !