Rewolucja w uszczelnieniach: Multi-Baudicht 2K

Hybrydowy produkt łączy cechy bitumów i mineralnych szlamów uszczelniających, mostkujących rysy

To ani bitum, ani mineralny szlam uszczelniający. To oba te materiały w jednym, a sama nazwa określa jego zakres przydatności: Multi-Baudicht może to wszystko, co dotychczas mogły dwa produkty, należące już do kanonu klasyki technik uszczelniania budowli. Postęp, jaki się w ten sposób dokonał, najlepiej mogą ocenić budowlańcy. Kto tkwił w wykopie z zadaniem uszczelnienia budowli, ten miał dotąd spory problem. Uszczelnienie cokołu przed wodą rozbryzgową wykonuje się z materiałów mineralnych, część stykającą się z gruntem – za pomocą bitumów. Przejście między tymi dwoma systemami stanowiło zawsze słaby punkt.  Nowy, uniwersalny produkt uszczelniający, jakim jest Multi-Baudicht 2K firmy Remmers Baustofftechni, dzięki zastosowanej technologii hybrydowej może niezawodnie uszczelnić obie te strefy. Dzięki temu możliwe stało się bezspoinowe przejście między obszarem poniżej i powyżej linii terenu. Dotyczy to wszystkich typów cokołów, od nieizolowanych poprzez izolowane aż po okładane kamieniem czy tynkowane. Wszystkie warianty niezawodnie i trwale uszczelnia Multi-Baudicht 2K jako jedyny produkt w systemie Remmers. Również podprowadzenie zewnętrznej hydroizolacji do przepony poziomej wg DIN 18195 da się za pomocą Multi-Baudicht 2K wykonać łatwo i trwale.

W strefie wznoszenia się murów Multi-Baudicht 2K może dowieść swej ekstremalnej wytrzymałości na ściskanie przy jednoczesnej zdolności do mostkowania rys. W połączeniu z materiałami termoizolacyjnymi i ew. uszczelnieniem z folii rozwiązanie to łatwo zastosować, znacznie przy tym wyprzedzając wymagania norm, ponieważ materiał hybrydowy tworzy jednorodne połączenie ze wszystkimi komponentami systemu. Dowiedziona w przypadku wznoszących się murów wytrzymałość Multi-Baudicht 2K na ściskanie ma znaczenie generalne.

W przypadku zabudowy w głębi ziemi poniżej 3 metrów panują ekstremalne obciążenia spowodowane przez ciśnienie i wodę. Zwykłe systemy KMB (bitumów modyfikowanych tworzywem) reagują na te zjawiska znacznym zmniejszeniem grubości warstwy. Rezultatem tego zjawiska są szkody i zbyt mała grubość suchej warstwy w stosunku do wymogów DIN 18195. Wymagana jest minimalna wytrzymałość na ściskanie wynosząca 0,3 N/mm². W przypadku Multi-Baudicht 2K grubość warstwy nawet przy braku wkładu wzmacniającego i pod trzykrotnie większym obciążeniem ściskającym zmienia się tylko nieznacznie.

Istnieje szereg innych zastosowań dla nowego multitalentu. Gdy układa się płytki – można z niego wykonać uszczelnienie zespolone. Nieskomplikowana budowa z użyciem Multi-Baudicht 2K, nadającego się zarówno do nakładania pędzlem jak i szpachlowania, pozwala zaoszczędzić i czas, i materiał. W przypadku wykonywania połączeń za pomocą taśm uszczelniających z serii SP lub SK można zrealizować cały szereg rozwiązań detali.

O nas

Serwis TanieRemontowanie.pl to katalog wszelkiego typu firm, które działają w branży Remontowo-Budowlanej. Przy pomocy naszej wyszukiwarki w szybki i łatwy sposób znajdziesz firmę ze swojego regionu lub miasta, która w profesjonalny sposób pomoże Ci w remoncie mieszkania, czy też budowie wymarzonego domu. Zapraszamy również do skorzystania z systemu Giełdy Zleceń, dzięki któremu jednym kliknięciem prześlesz wiadomość do wielu firm z twojego regionu jednocześnie. Najlepsze firmy budowlane i remontowe w kraju. Zapraszamy !