Urzekający trawnik

Każdy właściciel domu lub działki na pewno marzy, by posiadać zadbany i efektownie wyglądający trawnik. Jeśli zależy nam na pięknym całosezonowym wyglądzie naszego trawnika, to prace pielęgnacyjne trzeba rozpocząć jak najwcześniej, przy użyciu odpowiednich narzędzi, których jest na polskim rynku ogromny wybór.

Odpowiednio wykonane prace pielęgnacyjne sprawią, że murawa będzie wizytówką i ozdobą naszego domu. Teraz jest odpowiedni czas na nawożenie, koszenie oraz podlewanie, ale zanim przystąpimy do tych czynności, to musimy się upewnić, że po zimie nasz trawnik jest odpowiednio wypielęgnowany.

Na samym początku powinniśmy wyczyścić trawę ze wszystkich uszkodzonych części i zalegających na niej po zimie suchych liści, jak również powyrywać chwasty, które zarówno szpecą, jak i hamują rozwój kwitnących roślin. Trawę powinniśmy także odpowiednio napowietrzyć, gdyż zabieg ten rozluźnia podłoże, a to sprawia, że trawa łatwiej przyjmuje stosowane nawozy.

Jeśli zauważymy na naszym trawniku jakieś ubytki, to koniecznie ziemię należy spulchnić i wysiać nasiona. Kolejną czynnością, jaką trzeba wykonać jest koszenie trawnika. Systematyczne wykonywanie tej czynności sprawia, że trawa się zagęszcza, a korzenie się wzmacniają. Podczas pierwszego koszenia starajmy się trawę przyciąć na 3 – 4 cm, nie więcej, ponieważ ścięcie trawnika poniżej 2, 5 cm znacznie osłabi trawę i umożliwi to rośnięcie chwastów.

Trawę kosimy od kwietnia do końca października, najlepiej, co 10 dni, jeśli jest to trawnik ozdobny, natomiast trawę położoną w miejscach zacienionych można kosić rzadziej. Musimy się wyposażyć w odpowiednie narzędzia, które na pewno znacznie ułatwią nam pracę i pomogą w utrzymaniu pięknego, zielonego trawnika. To, jaki sprzęt wybierzemy zależy także od tego jak duży posiadamy ogród, czy działkę.

Mamy do wyboru kosiarki ręczne, spalinowe, czy z napędem elektrycznym. Przy niezbyt dużym trawniku wystarczy nam kosiarka ręczna, ale już do większych powierzchni na pewno przydatna okaże się kosiarka spalinowa lub z napędem elektrycznym. Kosiarki spalinowe to świetne rozwiązanie do bardzo dużych powierzchni trawiastych, choć są one głośne, ciężki i na pewno o wiele droższe, niż kosiarki ręczne, czy z napędem elektrycznym, ale na pewno o wiele skuteczniejsze i wygodniejsze.

Obojętnie, jaką kosiarkę wybierzemy, to musimy regularnie sprawdzać jej ostrze, ponieważ zbyt tępe może uszkodzić trawę.

 

Copyright © 2014 Seowykop.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone

 

O nas

Serwis TanieRemontowanie.pl to katalog wszelkiego typu firm, które działają w branży Remontowo-Budowlanej. Przy pomocy naszej wyszukiwarki w szybki i łatwy sposób znajdziesz firmę ze swojego regionu lub miasta, która w profesjonalny sposób pomoże Ci w remoncie mieszkania, czy też budowie wymarzonego domu. Zapraszamy również do skorzystania z systemu Giełdy Zleceń, dzięki któremu jednym kliknięciem prześlesz wiadomość do wielu firm z twojego regionu jednocześnie. Najlepsze firmy budowlane i remontowe w kraju. Zapraszamy !